Зробити домашньою|Додати в обране
  
» Лекція на тему: «Право молоді на працю та безпечні умови на робочих місцях»
---

Лекція на тему: «Право молоді на працю та безпечні умови на робочих місцях»

З нагоди Всеукраїнського тижня права та на виконння доручення Голови Державної служби України з питань праці Р.Чернеги від 01.10.2018 № 94 Андрієм Жданюком - головним державним інспектором відділу нагляду АПК та СКС та Оксаною Острижнюк - головним державним інспектором відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області для дітей Тлумацької гімназії Тлумацької міської ради ОТГ та Тлумацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було прочитано лекцію на тему: «Право молоді на працю та безпечні умови на робочих місцях». В ході лекції були висвітлені питання щодо прав молоді на працю, зокрема: надання молоді першого робочого місця; встановлення пільг щодо тривалості робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці, встановлених законодавством України; рівності у трудових правовідносинах до прав повнолітніх; створення необхідних умов для поєднання роботи з навчанням, оплати праці за час виробничого навчання, перекваліфікації або навчання іншим спеціальностям та інші питання щодо застосування норм трудового законодавства. Крім того, Оксана Острижнюк наголосила на необхідності офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем з метою соціального захисту працівника в майбутньому.
Андрій Жданюк під час лекції розповів про створення нормативно-правових актів, які регулюють вимоги законодавства про охорону праці. Зокрема, було акцентовано увагу на державній політиці в галузі охорони праці, право громадян на: охорону праці під час укладення трудового договору та під час роботи; на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці; обов’язковість проходження працівниками певних категорій медичних оглядів; на відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров’я; обов’язок роботодавця створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умов праці відповідно до нормативно-правових актів та забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Слухачам також було наголошено на обов’язок працівника дбати про особисту безпеку і здоров’я, безпеку оточуючих людей в процесі праці, знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці.

Довідка: Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67