Зробити домашньою|Додати в обране
  
» У підприємствах хімічної, нафтохімічної, нафтопереробної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства України зріс виробничий травматизм
---

У підприємствах хімічної, нафтохімічної, нафтопереробної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства України зріс виробничий травматизм

Відповідно до інформації Держпраці на підприємствах хімічної, нафтохімічної, нафтопереробної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства України спостерігається високий рівень  загального і смертельного виробничого травматизму( як за 6 так і за 8 місяців 2019 року).

Так за 8 місяців  2019 року на підприємствах хімічної, нафтохімічної та нафтопереробної промисловості травмовано 73 особи, за аналогічний період 2018 року – 59 осіб  (більше на 14 осіб), в т.ч травмовано зі смертельними наслідками  - 11 осіб, за аналогічний період 2018 ріку - 9 осіб ( більше на 2 особи). За видами подій найбільша кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками припадає на дію предметів, що розлітаються в результаті вибуху, та дію шкідливих і токсичних речовин. Аналіз обставин нещасних випадків дозволяє зробити висновки щодо причин травматизму, а саме: виконання робіт з відключеними засобами колективного захисту-вентиляції та незадовільний стан виробничих об’єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій.

На підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства за 8 місяців травмовано 47 осіб, за аналогічний період 2018 року – 40 осіб ( більше на 7 осіб), в т.ч. травмовано зі смертельними наслідками – 10 осіб, за аналогічний період 2018 року – 1 особа ( більше на 9 осіб). За видами подій найбільша кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками припадає на падіння потерпілого в колодязь,ємність, яму  та дію шкідливих і токсичних речовин. Аналіз обставин нещасних випадків дозволяє зробити висновки щодо причин травматизму, а саме: виконання робіт без нарядів допусків, незабезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту та/або невикористання їх працівниками під час виконання ними робіт підвищеної небезпеки, незабезпечення працівників засобами контролю повітряного середовища, низький рівень виробничої дисципліни, культури виробництва, безвідповідальність посадових осіб та безпечність виконавців робіт підвищеної небезпеки.

 Так, 30 серпня 2019 року в с.Зоря Рівненського району стався груповий нещасний випадок з працівниками ДП «Комунсервіс – Зоря» КСП Комунальне господарство агрофірми «Зоря». Бригада в складі трьох працівників виконувала роботи з прочищення засмічення в колодязі каналізаційної мережі с.Зоря.

Під час робіт всередині колодязя постраждалі отруїлися парами каналізаційної мережі, один з них – смертельно.

 

Управління Держпраці інформує керівників та працівників підприємств про заходи безпеки при проведенні газонебезпечних робіт

 

До газонебезпечних робіт відносяться роботи, які пов'язані із оглядом, ремонтом, очищенням, розгерметизацією технологічного обладнання, комунікацій, у тому числі і роботи в ємкостях (апарати,сушильні барабани, печі сушильні, реактори, резервуари, цистерни  та інше аналогічне обладнання, а також колектори, колодязі, тунелі, приямки тощо), при виконанні яких є в наявності або не виключена можливість виділення в робочу зону, що визначається згідно з державним стандартом, вибухо- і вибухо-пожежонебезпечних речовин або шкідливої пари, газів та інших речовин, здатних викликати вибух, загоряння, шкідливо вплинути на організм людини, а також роботи при недостатньому вмісту кисню (об'ємна частка нижче 20%). Сторонні організації при проведенні газонебезпечних робіт на виробничих об'єктах підприємства зобов'язані керуватися його інструкцією.

Газонебезпечні роботи, пов'язані із перебуванням людей усередині апаратів, ємкостей та іншого обладнання, повинні виконуватись в тих випадках, коли вони не можуть бути механізованими, автоматизованими, або проведеними без безпосередньої участі людей (п.1.6. НПАОП 0.00-5.11-85 Типової інструкції з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт).

На підприємстві повинен бути розроблений перелік газонебезпечних робіт (по цехах та окремих виробництвах). В переліку повинні бути окремо перелічені наступні газонебезпечні роботи:

  • роботи, що виконуються із оформленням наряду-допуску;
  • роботи, що виконуються без оформлення наряду-допуску, але із обов'язковою реєстрацією таких робіт перед їх початком у спеціальному журналі;
  • роботи, що викликаються необхідністю ліквідації або локалізації можливих аварійних ситуацій та аварій.

Перелік газонебезпечних робіт повинен щороку переглядатися і перезатверджуватися.   

У переліку повинні бути вказані: цех, служба, дільниця, місце проведення і характер газонебезпечних робіт, можливі шкідливі і небезпечні виробничі фактори при їх проведенні, категорія виконавців, основні заходи, що забезпечують безпеку робіт.   

При виникненні необхідності проведення газонебезпечних робіт, які не включені у затверджений перелік, вони повинні виконуватись по наряду-допуску згідно з вимогами інструкції, із наступним внесенням їх у 10-денний термін до переліку у встановленому порядку.

Газонебезпечні роботи, пов'язані із попередженням розвитку аварійних ситуацій та необхідністю локалізації аварій, виконуються згідно з планами  ліквідації аварій.

Газонебезпечні роботи, які проводяться по наряду-допуску, повинні проводитись, як правило, у денний час.   

До проведення газонебезпечних робіт можуть бути допущені працівники не молодші 18 років, які пройшли медичний огляд у встановленому порядку і не мають протипоказань до проведення цього виду робіт, навчені технології та безпечним методам проведення газонебезпечних робіт, користуванню засобами індивідуального захисту (3І3), правилам і прийомам надання першої медичної допомоги потерпілим і які успішно пройшли перевірку знань нормативних документів у встановленому порядку.

Основним нормативно-правовим актом з охорони праці є Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт НПАОП 0.00-5.11-85

З метою попередження виробничого травматизму  на підприємствах вказаних галузей області головними державними інспекторами Управління Держпраці в Івано-Франківській області протягом серпня-вересня поточного року проводились наради за участю керівництва підприємств, відповідальних посадових осіб та виконавців робіт підвищеної небезпеки. Наради проведені на 8 суб’єктах господарювання,. на нарадах головні державні інспектора довели до присутніх стан виробничого травматизму на підприємствах хімічної, нафтохімічної, нафтопереробної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства України та основні причини травматизму,  наголосили на необхідності неухильного дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки.

 

 

Відділ нагляду на виробництві та об’єктах підвищеної небезпеки

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67