Зробити домашньою|Додати в обране
  
---

Колегія Управління Держпраці: підбили підсумки роботи за 2017 рік

22 лютого 2018 року відбулось засідання колегії Управління Держпраці в Івано-Франківській області на якому було підбито підсумки роботи Управління за 2017 рік та описано завдання про подальше вдосконалення наглядової діяльності.

«Управлінням Держпраці здійснюється постійний контроль та аналіз стану охорони праці, травматизму, дотримання роботодавцями усіх форм власності вимог законодавства про охорону праці, контроль за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення», - наголосив начальник Управління Ігор Росипайло.

Роман Чернега: Впровадження єдиної інформаційно-аналітичної системи посилить ефективність роботи інспекторів праці

У рамках проекту «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», який реалізовує Держпраці спільно з Міжнародною організацією праці, Голова Держпраці Роман Чернега провів робочі зустрічі з міжнародним консультантом Мануелем Карбахо Аміго – радником з питань ІС  Інспекції праці (Міністерство праці та соціальної безпеки), Іспанія, а також представниками МОП.  Зокрема, в обговореннях взяли участь Антоніу Сантуш – менеджер зазначеного Проекту та Софія Литвин – національний координатор Проекту.

Участь у нараді з охорони праці на Косівщині

15 лютого 2018 року було проведено нараду з охорони праці для керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців Косівського району, ініційований представниками Косівської райдержадміністрації та Верховинського відділення Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області.

В нараді взяли участь перший заступник голови Косівської райдержадміністрації – Богдан Марчук, начальник Верховинського відділення Фонду – Валерій Синітович, начальник відділу профілактики страхових випадків управління – Василь Соф'як, головний спеціаліст сектору експертизи тимчасової непрацездатності управління – Зіновій Гринів, головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці - Валентина Соколовська та головний державний інспектор відділу АПК та СКС управління Держпраці в Івано-Франківській області - Олег Шендерівський.

Семінар для працівників закладів освіти на Долинщині

8 лютого 2018 року на базі Долинської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено семінар для директорів загальноосвітніх навчальних закладів Долинського району на тему: “Презентація послуг, що надаються службою зайнятості. Нові активні форми професійної орієнтації з учнівською молоддю” за участю заступника начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Івано-Франківській області, головного державного інспектора відділу нагляду АПК та СКС Управління Держпраці в Івано-Франківській області, представників відділу освіти Долинської райдержадміністрації, військового комісара та головного інспектора Долинського РВ УДСНС.

Створюємо робочі місця для осіб з інвалідністю

Чинне законодавство покладає на роботодавців обов’язок щодо працевлаштування осіб з інвалідністю (стаття 172 КЗпП України). Зокрема, підприємства (фізичні – особи підприємці) із середньообліковою кількістю штатних працівників облікового складу в рік від 8 до 25 осіб повинні забезпечити 1 робоче місце для працевлаштування особи з інвалідністю. Якщо цей показник сягає 25 і більше осіб, то норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю збільшиться до 4%.

22 лютого 2018 року відбудеться публічний звіт Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги

22 лютого 2018 року відбудеться публічний звіт Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги

Під час звіту буде презентована інформація про проведені заходи, виконані завдання та їхні результати, використані кошти державного бюджету та інші питання щодо діяльності Держпраці у 2017 році.

Про стан охорони праці говорили з керівниками структурних підрозділів ІФДМУ

Фахівцями Управління Держпраці в Івано-Франківській області проведено нараду з керівниками підрозділів та інженерно-технічними працівниками Івано-Франківського національного медичного університету.

У нараді прийняли участь начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері, головні державні інспектори цього відділу та відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки.

Конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2018» продовжено

Управління Держпраці в Івано-Франківській області продовжує приймати художні роботи дітей на конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2018». Конкурс на обласному рівні триватиме до 1 березня 2018 року.

Конкурсні роботи надсилати до Управління Держпраці в Івано-Франківській області не пізніше 1 березня 2018 року (м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67, тел. для довідки (0342) 55-26-15)).

Засідання обласного журі, яке проведе оцінювання малюнків дітей у трьох вікових групах, відбудеться 15 березня 2018 року.

Відповідальність за порушення законодавства про працю

Законом України «Про державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017  встановлено розмір мінімальної заробітної плати  в сумі 3723 грн. за місяць.

У зв’язку з наведеним, збільшені і розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України. Відтепер відповідно до 265 статті КЗпП України, юридичні та фізичні особи - підприємці, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:

Квоти для осіб передпенсійного віку при працевлаштуванні на роботу

З 1 січня 2018 року Законом України «Про внесення змін деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та доповненням у частині 2 статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» підприємства зобов’язали працевлаштовувати осіб передпенсійного віку, а в разі відмови – навіть накладати штрафи.

Передусім це стосується 50- річних та старших людей, яким до виходу на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.


Назад Вперед
Наверх
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67