Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Роз’яснення щодо правильності нарахування доплати технічним працівникам за використання в роботі дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів
---

Роз’яснення щодо правильності нарахування доплати технічним працівникам за використання в роботі дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів

Статтею 3-1 Закону України «Про оплату праці» визначено, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Щодо доплат за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, які мають виплачуватися понад розмір МЗП, Міністерством соціальної політики України опубліковано лист від 15.02.17 №356/0/101-17/282.

У вищевказаному листі зазначено: «у випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці, які виплачуються за результатами атестації робочих місць; доплата за використання дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів, то вони мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3200 гривень).

Всі інші складові заробітної плати, які не перелічені в частині другій статті 3-1 Закону, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати».

Отже, враховуючи вищезазначене тлумачення Міністерством соціальної політики України ст. 3-1 Закону України «Про оплату праці», доплата за використання дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів повинна виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати.

При цьому повідомляємо, що до компетенції Управління не належить надання офіційного роз’яснення. Відповідь на Ваше звернення не є нормативно-правовим актом і носить рекомендаційно-інформаційний характер.

Додатково інформуємо, що згідно статті 75 Конституції України єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України.

Прийняття законів відповідно до статті 85 Конституції України належить до повноважень Верховної Ради України.

На сьогоднішній день, згідно з частиною третьою статті 21 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" 04.04.1995 № 116/95-ВР комітети з питань, віднесених до предметів їх відання, мають право надавати роз’яснення щодо застосування положень законів України. Такі роз’яснення не мають статусу офіційного тлумачення.

У випадку легального тлумачення правових норм воно дається спеціально на те уповноваженим органом. На Конституційний Суд України відповідно до Конституції України покладено обов’язок вирішення питання про відповідність законів та інших нормативно-правових актів, зокрема актів Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Конституції України, а також офіційне тлумачення Конституції та законів України (ст.ст.147, 150 Конституції України).

 

 

Ольга Ткачівська,

начальник відділу

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67