Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » В Надвірнянському районному центрі зайнятості проведено профінформаційний семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції та експлуатації дитячої праці»
---

В Надвірнянському районному центрі зайнятості проведено профінформаційний семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції та експлуатації дитячої праці»

19 серпня 2015 року в Надвірнянському районному центрі зайнятості був проведений профінформаційний семінар для безробітних на тему: "Запобігання нелегальній трудовій міграції та експлуатації дитячої праці”.

Під економічною експлуатацією дітей мається на увазі залучення їх до трудової діяльності, яка завдає шкоди здоров'ю, навчанню та нормальному розвитку. «Така праця позбавляє дітей можливості навчатися в школі; змушує їх працювати в інших місцевостях у відриві від сім'ї, або працювати в небезпечних і шкідливих для здоров'я умовах, виконувати роботу, що заборонена міжнародним законодавством та законодавством України.», - розпочала захід провідний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Уляна Півторанюк.

На даний захід була запрошена Роксоляна Сабадаш — головний державний інспектор Управління Держпраці України в Івано-Франківської області, яка розповіла про основні питання щодо трудових правовідносин праці неповнолітніх, додаткові пільги і гарантії трудових прав. Нею було роз’яснено, що в інтересах охорони здоров’я неповнолітніх забороняється застосування їх праці на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці.

На семінарі, в якому взяли участь 15 осіб висвітлювались основні питання щодо експлуатації праці дітей з примусу дорослих, які негативно впливають на них задля власного зиску, так і за власним бажанням дітей.

Також було звернуто увагу присутніх також на те, що трудова міграція спричиняє негативні демографічні наслідки, несприятливі умови для народження і виховання дітей.

Важливу роль було надано саме діяльності держави у сфері попередження використання праці неповнолітніх, їх права та пільги у трудових правовідносинах, запобігання трудовій експлуатації дітей, насамперед її найгірших форм, які в психологічному, фізичному та моральному аспектах пов’язані з небезпекою для неповнолітніх чи заподіяння їм шкоди.

Отже, можна зробити висновок, що дитячу працю слід розглядати як украй негативне соціальне явище з усіх точок зору - медичної, соціальної, педагогічної тощо; як протиправний вид діяльності, заборонений законодавчо.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67