Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Проведено профінформаційний семінар «Легальна зайнятість»
---

Проведено профінформаційний семінар «Легальна зайнятість»

У травні 2016 року Богородчанським районним центром зайнятості проведено з незайнятим населенням Богородчанського району профінформаційний семінар на тему «Легальна зайнятість». Участь у семінарі взяли головний державний інспектор відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Івано-Франківській області Возняк Марія Андріївна, начальник відділу активної підтримки безробітних Богородчанського РЦЗ Боднарук Анжела Михайлівна та провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Демчук Тетяна Романівна.
Возняк М.А. розповіла про переваги легальної зайнятості в Україні, про документальне оформлення працівників при працевлаштуванні, про укладання трудового та цивільно-правового договору та відмінності цивільно-правового та трудового договорів, про встановлення випробувального терміну при прийнятті на роботу. Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказу чи розпорядження не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи. Отже, роботодавцеві необхідно видавати накази про прийняття на роботу на всіх працівників, яких він приймає на роботу, не допускати таких осіб до роботи, доки наказ (розпорядження) про прийняття на роботу не буде виданий. Окрім зазначеного, роботодавець повинен забезпечити повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Без такого повідомлення роботодавцеві заборонено допускати працівника до роботи.
Також Возняк МА. довела до відома присутніх, що Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю. Ознайомила зі змінами, внесеними до статтей 265,41,24 КЗпП, про суми штрафів, які накладаються на юридичні особи та фізичні особи-підприємців, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ; порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі; недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
Під час семінару присутнім було надано роз’яснення щодо мінімальних гарантій в оплаті праці працівників, порядку проведення індексації заробітної плати, надання щорічних оплачуваних відпусток та додаткових відпусток працівникам.

Возняк М.А., головний державний інспектор Управління Держпраці в Івано-Франківській області

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67