Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Встановлення режиму роботи та додаткове працевлаштування
---

Встановлення режиму роботи та додаткове працевлаштування

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення працівника від своєї основної роботи – це заміна працівника, який відсутній через відпустку, хворобу та інші причини, коли відповідно до чинного законодавства за ним зберігається місце роботи (посада).

Згідно зі ст. 105 КЗпП працівникам, які виконують на тому самому підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи, провадиться доплата за виконання цих обов’язків.

Ці виплати проводяться, якщо працівники виконують обов’язки тимчасово відсутнього працівника одночасно з виконанням своїх обов’язків у межах тривалості одного робочого дня (зміни), встановленого працівникові графіком роботи.

Доручення додаткової роботи (виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника) оформляються наказом по закладу, установі за погодженням з працівником. Відповідно до ст. 31 КЗпП власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленим трудовим договором.

Для заміщення тимчасово відсутнього працівника може провадитися прийняття на роботу іншого працівника за строковим трудовим договором відповідно до ст. 23 КЗпП.

Ще одним варіантом заміни тимчасово відсутнього працівника може бути покладання обов’язків тимчасово відсутнього працівника на іншого працівника через видання наказу або розподіл його обов’язків між кількома працівниками з відповідною доплатою кожному з них пропорційно до виконаної роботи. При цьому всі години, відпрацьовані працівниками понад установлену за обліковий період норму тривалості робочого часу, мають бути оплачені як надурочні згідно зі ст. 106 КЗпП.

Охоронники, як правило, працюють за підсумкованим обліком робочого часу. Підсумкований облік робочого часу кожного працівника проводиться за табелем виходів на роботу та затвердженим графіком роботи (змінності) за обліковий період.

Отже, на час відсутності одного із працівників (охоронника) у зв’язку з відпусткою чи тимчасовою непрацездатністю його обов’язки можуть бути розподілені між іншими працівниками.

Під час підрахунку нормальної кількості робочих годин облікового періоду  вилучаються дні, які за графіком або розпорядком роботи припадають на час, упродовж якого працівник відповідно до законодавства був звільнений від виконання своїх обов’язків (відпустка, виконання державних або громадських обов’язків, тимчасова непрацездатність тощо).

За підсумованого обліку робочого часу (робота змінами), якщо один працівник перебуває у відпустці чи хворіє, з іншим працівником також може бути укладений на цей час строковий трудовий договір на умовах роботи за сумісництвом.

При цьому оплата праці та облік робочого часу має провадитися окремо по кожному трудовому договору, тобто за основним трудовим договором і за трудовим договором за сумісництвом.

 

 

 

 

Головний державний інспектор 

відділу з питань додержання законодавства про працю,

зайнятість та інших нормативно-правових актів                                                                        Р.Т. Сабадаш

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67