Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Лекція для студентів Івано-Франківського юридичного інституту Національного університету “Одеська юридична академія"
---

Лекція для студентів Івано-Франківського юридичного інституту Національного університету “Одеська юридична академія"

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Івано-Франківській області Іванна Дубнюк в рамках Всеукраїнського тижня права провела лекцію для студентів Івано-Франківського юридичного інституту Національного університету “Одеська юридична академія” на тему: “Дотримання законодавства про працю при оформленні трудових відносин з найманими працівниками. Особливості застосування праці молоді”.

Іванна Дубнюк розповіла студентам про належне оформлення трудових відносин з найманими працівниками та звернула увагу на те, що кожен, хто наймається на роботу, має пам’ятати, що неоформлений трудовий договір є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й надалі тягне за собою низку проблем для самого працівника. Це, зокрема, несплата за нього страхових внесків, і, як наслідок, не включення відповідного періоду роботи до страхового стажу, втрата права на матеріальне забезпечення у період непрацездатності, відпустку, тощо. Крім того, нелегальна робота – це відсутність захисту від незаконного звільнення, невиплати заробітної плати, гарантій на безпечні та здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.

На даний час роботодавці часто допускають до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин або підмінюють трудові договори цивільно-правовими.

Інколи роботодавці пропонують «стажування», щоб оцінити здібності та навички працівника, після чого з ними вирішуватиметься питання про оформлення трудових відносин. Трудове законодавство не містить поняття «стажування» при працевлаштуванні роботодавцем працівника.

У Кодексі законів про працю України, зокрема в ст. 26, передбачено про те, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Під час лекції студентам роз’яснено про те, що з метою розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності молоді, статтею 29 Закону України «Про зайнятість населення» надається можливість студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час.        

Іншим випадком, коли чинним законодавством передбачається можливість стажування особи, є випадок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних. Так,  відповідно до Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого наказом Мінсоцполітики України, МОН України від 31.05.2013 р. № 318/655, стажування – це підвищення кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь і навичок для виконання професійних обов’язків за професією або на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця.

Відповідно, громадяни, які мають офіційний статус безробітного, можуть проходити стажування — професійне навчання працівників на виробництві, чи іншому підприємстві, організації незалежно від форми власності.        

Також студентам роз’яснено про особливості праці молоді (порядок прийняття неповнолітніх на роботу та звільнення їх з роботи, надання їм відпусток, оплату праці тощо), про можливість працювати у вільний від навчання час та внесення записів у трудові книжки.

 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67