Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Роз’яснювальна та консультаційна робота з роботодавцями Косівщини
---

Роз’яснювальна та консультаційна робота з роботодавцями Косівщини

Фахівці Управління Держпраці в Івано-Франківській області Ткачівська Ольга Василівна та Соколовська Валентина Олексіївна 26 січня 2018 року провели роз’яснювальну роботу для посадових осіб Косівської міської ради та КП «Косівміськводосервіс» щодо застосування вимог трудового законодавства.

Консультація була проведена з питань правильності звільнення працівників при переведенні на інше підприємство та за скороченням чисельності або штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Крім того, надана інформація щодо права працівників на звільнення за власним бажанням (ст.38 КЗпП України) та згодою сторін (п.1 ст.36 КЗпП України).

Під час виступу було наголошено про те, що відповідно до ст.24 КЗпП України особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації за погодженням між керівниками підприємств, установ, організацій, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

У випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом за п.1 ст.40 КЗпП України.

Про наступне вивільнення працівників згідно ст.49-2 КЗпП України персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.

При вивільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством (ст.42 КЗпП України).

Одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. У разі якщо вивільнення є масовим відповідно до статті 48 Закону України "Про зайнятість населення", власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про заплановане вивільнення працівників.

Згідно ст.44 КЗпП України при припиненні трудового договору за п.1 ст.40 КЗпП України працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

При проведенні реорганізації також слід звернути увагу на ст.184 КЗпП України, яка містить заборону щодо звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей.

 

Ольга Ткачівська,

начальник відділу

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67