Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Подаємо звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю до відповідного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
---

Подаємо звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю до відповідного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

Нагадаємо, що ч.1 статті 19 Закону України від 21.03.91 р. №875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (далі - Закон № 875) визначено, що для підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників за рік роботи підприємства становить сім осіб, підприємство не підпадає під зазначену норму Закону № 875.

Звідси висновок: звітувати слід усім суб’єктам господарювання, де працює 8 і більше осіб (п.1 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.07 р. №70).

Строк подання форми №10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів» (далі – Звіт) – не пізніше від 1 березня після звітного року.

Тому, подавати (надсилати рекомендованим листом) Звіт потрібно щороку до 1 березня наступного після звітного періоду. Датою надходження Звіту вважають дату подання його роботодавцем до відділення Фонду соціального захисту населення. Якщо Звіт надсилають поштою – дата на поштовому штемпелі. В електронному вигляді Звіт не подають.

Звертаємо увагу на правильність заповнення Звіту!

Так, до рядка 01 записують середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за звітний рік. При цьому, працевлаштованих осіб з інвалідністю також включають для розрахунку цього показника.

В рядок 02 записують середньооблікову кількість штатних працівників за рік, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність (тобто осіб з інвалідністю, які працюють на підприємстві). Ці два показники визначають згідно з Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.05 р. № 286 (далі – Інструкція № 286). При цьому пам’ятайте:

  • зовнішніх сумісників та працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого законодавством або колективним договором, включаючи тих, хто усиновив дитину безпосередньо з пологового будинку, при обчисленні середньооблікової кількості не враховують (пп. пп. 2.6.1 та 3.2.2 Інструкції № 286);
  • штатних працівників, включно й осіб з інвалідністю, які працюють на умовах неповного робочого часу (на 0,5, 0,25 ставки) до розрахунку включають як цілу одиницю.

У рядку 03 фіксують річний норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю для підприємства (підприємця). Роботодавці з кількістю працюючих від 8 до 25 осіб записують «1». А підприємства, де більше 25 осіб, множать інформацію з рядка 01 на 4%. Результат округляється до цілого та записується в рядок 03.

Далі порівнюють показник рядка 02 і 03, тобто фактичну кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю і норматив. Якщо значення рядка 03 більше рядка 02, то норму не виконано і необхідно самостійно обчислити й сплатити адміністративно-господарську санкцію.

Відповідно до п.4, п.5 статті 20 Закону № 875, адміністративно-господарські  санкції розраховуються та сплачуються роботодавцями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч.1 статті 19 цього Закону.

Порушення терміну сплати санкцій  тягне за собою нарахування пені виходячи із 120 % річних облікової ставки НБУ, що була на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк (ч.2 статті 20 Закону № 875).

Для розрахунку штрафу потрібно знайти середньорічну заробітну плату (рядок 05). Для цього слід суму фонду оплати праці (яка фіксується в тисячах гривень у рядку 04 на підставі даних бухгалтерського обліку про нараховану заробітну плату працівників із рядка 01) поділити на значення рядка 01 і помножити на 1000 грн. Ті, у кого в рядку 01 вказано 15 осіб або більше, множать суму з рядка 05 на кількість не працевлаштованих осіб з інвалідністю (рядок 03 «-»  рядок 02) і вписують цю суму до рядка 06. Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за рік менше 15, до рядка 06 записують половину значення рядка 05.

Частиною 5 статті 19 Закону № 875 передбачено, що виконанням нормативу робочих місць вважають працевлаштування підприємством осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним.

Відповідальність за неподання Звіту несе посадова особа, яка має право приймати та звільняти з роботи, або фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, - у розмірі 170 – 340 грн. (від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) (ст. 188-1 КУпАП).

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67