Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » На розширеному засіданні обласної робочої групи обговорили питання легалізації заробітної плати
---

На розширеному засіданні обласної робочої групи обговорили питання легалізації заробітної плати

З метою захисту соціальних прав застрахованих осіб, виявлення фактів «тіньової» зайнятості та легалізації заробітної плати Управління Держпраці в Івано-Франківській області спільно з органами ПФУ та ДФС в області беруть активну участь у реалізації заходів легалізації заробітної плати та зайнятості. Так сьогодні, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Богдана Кобилянського відбулось розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

В засіданні прийняли участь начальник Управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігор Росипайло, директор Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера, начальник Головного Управління Пенсійного фонду в області Надія Павлюк, директор фінансово-економічного департаменту ПФУ Тетяна Король, заступник начальника Головного Управління ДФС в області Наталя Зікрата та інші представники органів виконавчої влади та бізнесу.

На засіданні обговорили питання виявлення ознак неоформленої праці та порушень законодавства про працю із використанням Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Доповідачі наголошували, що основними джерелами збільшення надходжень до Пенсійного фонду України є збільшення заробітної плати та зростання кількості застрахованих осіб, у тому числі за рахунок детінізації зайнятості.

У 2018 році інспекторами праці області здійснено 264 інспекційні відвідування, в тому числі 203 - з питань використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин, в ході яких у 45 суб’єктів господарювання виявлено використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

Варто відмітити, що велика увага інспекторів праці приділялася здійсненню інформаційно-роз’яснювальної роботи, за результатами якої укладено трудові договори з 13 664 працівниками.

«Як наслідок, в області відбувається зростання нарахування та сплати  єдиного соціального внеску. Зокрема, в квітні 2018 року в порівнянні з березнем цього року відбувся ріст нарахування ЄСВ з 318 млн. грн. до 384 млн. грн.», - зауважив Ігор Росипайло.

В області працюють комісії з легалізації заробітної плати – обласна, міська і районні, до складу яких входять представники органів влади та інспектори Управління Держпраці. Разом з інспекторами Управління Держпраці члени рейдової міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення впродовж 2018 року здійснили 17 рейдів та провели інформаційну роботу з 389 суб’єктами господарювання.

Підсумовуючи засідання робочої групи, учасники зауважили, що співпраця обласного Управління Держпраці, Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України дозволить вживати ефективні заходи для вирішення проблемних питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67