Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Судом підтверджено правомірність накладення штрафу
---

Судом підтверджено правомірність накладення штрафу

В ході проведеного інспекційного відвідування на одному із підприємств області, що здійснює продаж автомобілів, інспектором праці виявлені порушення законодавства про працю, в тому числі ч. 6 ст. 95 КЗпП України та ст. 33 Закону України “Про оплату праці”.

Відповідно до розрахунково-платіжних відомостей підприємства встановлено, що тринадцятьом працівникам індексацію заробітної плати в червні 2017 року та грудні 2017 року не проводили. Крім того, встановлено, що заробітна плата працівникам не проіндексована в 2015 та 2016 роках.

На зазначене підприємство Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області за порушення законодавства про працю накладено штраф в розмірі 483 990 гривень.

Не погодившись з даним рішенням, підприємство звернулося з адміністративним позовом до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з проханням скасувати постанову з підстав її незаконності.

Водночас у судовому засіданні представники підприємства не заперечували факт встановлених порушень, однак, посилаючись на лист Державної служби України з питань праці від 07.05.2018 року № 3570/4.1/4.1-ДП-18, стверджували, що при розрахунку індексації заробітної плати застосовано неправильний індекс інфляції та здійснено помилку в розрахунку суми індексації, що призвело до виплати заробітної плати працівників в меншому розмірі.

Проте, суд за результатами розгляду адміністративної справи дійшов до висновку, що підприємством допущено саме ненарахування індексації заробітної плати в червні 2017 року та грудні 2017 року, а не порушення правил обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації, встановлених Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 (зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013).

Тому, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.08.2018 року підприємству відмовлено в задоволенні адміністративного позову щодо скасування постанов про накладення штрафу в повному обсязі.

 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67