Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Налагоджується соціальний діалог щодо посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості
---

Налагоджується соціальний діалог щодо посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості

З метою виконання доручення Прем’єр-міністра України В. Гройсмана щодо детінізації ринку праці проведено «круглий стіл» за участю соціальних партнерів на тему «Про дії сторін соціального діалогу області щодо посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості».

У заході взяли участь заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації О.Гринів, завідувач сектору з питань дотримання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці М. Абібуллаєва, заступник голови – виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців В.Скригунець, голова Івано-Франківської міської організації роботодавців В.Тихонський, представник Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів С.Чирва, голова обласної організації роботодавців галузі охорони здоров’я Л.Малофій, голова обласного об’єднання роботодавців про обласному центрі зайнятості О.Салига, голова правління ВАТ «Івано-Франків­сь­кий шиноремонтний завод» Ю.Смахтін, директор фірми «ЛІК» В.Луців,  директор ТзОВ «Куверт-Україна» В.Дідійчук, голова гільдії приватних пекарів та кондитерів м. Івано-Франківська Р.Кукурудз, генеральний директор ПрАТ «Івано-Франківськторф» В.Дмитрів.

Представники роботодавців підкреслили, що бізнес-спільнота області зацікавлена у легалізації трудових відносин, оскільки тінізація трудових відносин негативно впливає і на умови бізнес-конкуренції. Адже відповідальні роботодавці, працюючи у правовому полі, перебувають у неконкурентному становищі у порівнянні  з тими, хто з різних причин веде «тіньовий» бізнес, виплачує заробітну плату в «конвертах» або мінімізує кількість працівників.

Заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації О.Гринів закцентувала увагу присутніх на недопустимості відсутності оформлення трудових відносин з найманими працівниками та здійснення оплати праці у розмірах менших за мінімальні державні гарантії, ознайомила з основними вимогами чинного законодавства з питань укладення трудових договорів, відповіла на питання присутніх.

Як зазначила завідувач сектору з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці М. Абібуллаєва, дотримуючись норм трудового законодавства роботодавцю економічно вигідніше, ніж сплачувати штрафні санкції. Вона інформувала учасників заходу про основні порушення трудового законодавства, які допускають роботодавці.

Учасники «круглого столу» обговорили основні проблеми легального бізнесу (відсутність кваліфікованих кадрів у зв’язку зі значним відтоком працівників за межі України, небажання працівників легально отримувати заробітну плату вище її мінімального розміру через страх втратити субсидію, припинення відшкодування державою середнього заробітну мобілізованих працівників тощо) та надали пропозиції щодо їх вирішення.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67