Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Ризики та загрози нелегального працевлаштування
---

Ризики та загрози нелегального працевлаштування

«Легалізація зайнятості та заробітної плати» - саме під таким гаслом 4 жовтня 2018 року відбувся семінар з роботодавцями в Івано-Франківському міському центрі зайнятості за участю соціальних партнерів та влади. Головна мета заходу – обговорити шляхи вирішення проблем легалізації зайнятості населення в місті, об’єднання зусиль владних структур та всіх соціальних партнерів на виявлення не облікованих та прихованих доходів, організація роботи щодо дотримання роботодавцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати, оформленні трудових відносин.

У семінарі взяли участь: заступник директора Івано-Франківського обласного центру зайнятості Тарас Басюга, заступник міського голови Богдан Білик, начальник управління праці Івано-Франківської міської ради Наталія Дмитраш, начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці в Івано-Франківській області Михайло Ковалюк, завідувач сектору з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області Мар’яна Абібуллаєва, голова Івано-Франківської обласної ради роботодавців Володимир Тихонський, голова ради підприємців Петро Строїч, заступник голови Івано-Франківської обласної організації роботодавців Василь Скригунець, голова ради роботодавців при центрі зайнятості Олекса Салига та представники роботодавців.

Мар’яна Абібуллаєва акцентувала увагу, що відповідно до  Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року № 649-р, окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги працівниками Управління  Держпраці в Івано-Франківській області спільно з Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області, Головним управлінням Пенсійного фонду в Івано-Франківській області, Департаментом соціальної політики Івано-Франківської обласної адміністрації, Івано-Франківським обласним центром зайнятості, Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області, Управлінням Укртрансінспекції, Головним Управлінням Держпродспоживслужби в області, Голови обласної Ради профспілок,  Голови Івано-Франківського об’єднання організацій роботодавців, Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції, Головним Управлінням патрульної поліції, Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківській області проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія про недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

Метою проведених заходів є насамперед поінформування роботодавців про відповідальність у разі використання не задекларованої праці. В ході семінару роботодавцям надано практичні поради та наголошено про необхідність дотримання вимог законодавства про працю. Адже вже з 5 жовтня 2018 року будуть проводитись спільні заходи контролю, спрямовані на детінізацію ринку зайнятості. Тому роботодавцям не потрібно зволікати, своєчасно і правильно оформляти найманих працівників.

Михайло Ковалюк, зокрема, звернув увагу присутніх, що однією з умов залишення  працівників для роботи на вітчизняних підприємствах є також належні і безпечні умови праці. Цьому повинна би сприяти належна організація роботи з питань охорони праці, і як наслідок попередження випадків виробничого травматизму. Проте, як свідчать аналітичні дані за 9 місяців цього року в області зріс рівень виробничого травматизму на підприємствах агропромислового комплексу, лісового господарства. соціально-культурної сфери, в тому числі і зі смертельним наслідком. Основними причинами нещасних випадків є організаційні: порушення працівниками вимог інструкцій з охорони праці та Правил дорожнього руху, незадовільна організація роботи з питань охорони праці, не навченість працівників безпечним методам праці. Тому, Михайло Ковалюк попросив роботодавців покращити роботу з питань охорони праці.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67