Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Рекомендації для складання щорічних Планів розвитку гірничих робіт
---

Рекомендації для складання щорічних Планів розвитку гірничих робіт

Відповідно до ст. 51, 53 Кодексу України «Про надра»  та ст. 19 Гірничого закону України розробка родовищ твердих, рідких і газоподібних корисних копалин та переробка мінеральної сировини провадяться згідно із затвердженими проектами та планами робіт, правилами технічної експлуатації та охорони надр. Невиконання цих вимог користувачем надр є порушенням законодавства, що у свою чергу передбачає притягнення суб’єкта господарювання до відповідальності згідно чинного законодавства.

Річний план розвитку гірничих робіт – документ, що розробляється користувачем надр, у якому визначаються напрямки розвитку гірничих робіт з дотриманням параметрів систем розробки, передбачених проектами розробки родовищ, обсяги видобутку корисних копалин, обсяги виконання геологорозвідувальних, розкривних, рекультиваційних, гірничокапітальних і гірничопідготовчих робіт, обсяги підготовки переробки мінеральної сировини та інших робіт, передбачених технічними проектами розробки родовищ при забезпеченні відповідних і безпечних умов праці.

Річні плани розробляються у відповідності із затвердженими проектами розробки родовищ, законодавчими та нормативно-правовими вимогами з охорони надр, промислової безпеки, охорони праці та охорони навколишнього природного середовища і погоджуються в Управлінні.

Аналізуючи річні плани розвитку гірничих робіт на 2017-2018 роки, що направлені надрокористувачами на адресу Управління Держпраці у Івано-Франківській області, інспектори відділу нагляду  в нафтогазовому комплексі та гірничорудній промисловості, звертають увагу на низький рівень підготовки матеріалів, що подаються на погодження. Основними недоліками, що виявляються під час розгляду поданих планів є відсутність дозвільних документів, відсутність паспортів роботи машин та механізмів на кар’єрі, не відповідність позначень на топографічному плані вимогам до оформлення гірничотехнічної документації і як наслідок, матеріали повертаються суб’єктам господарювання для доопрацювання.

Для визначення чітких вимог та належного оформлення матеріалів Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області розроблено рекомендації для складання щорічних Планів розвитку гірничих робіт.

Фахівці Управління Держпраці в Івано-Франківській області вкотре нагадують, що основним завданням плану розвитку гірничих робіт є забезпечення виконання плану видобутку корисних копалин та підвищення ефективності роботи кар’єру у плановому році з урахуванням:

  1. Забезпечення створення безпечних вимог праці виробничого персоналу гірничого підприємства.
  2. Комплексного та раціонального використання мінеральної сировини, запобігання понаднормативних втрат, застосування прогресивних, безпечних і нешкідливих способів підготовки та розробки родовищ корисних копалин, забезпечення максимально можливої виїмки корисних копалин при сучасних технологіях.
  3. Оптимізації технології та організації гірничих робіт, максимального ступеню механізації усіх виробничих процесів.
  4. Економічно-доцільного використання геологічних та гірничо-технічних умов розробки родовищ.
  5. Проведення заходів з охорони надр, навколишнього природного середовища та рекультивації земель порушених гірничими роботами.
  6. Своєчасного виконання експлуатаційної розвідки та підготовки до виїмки корисних копалин.
  7. Планування розвитку гірничих робіт відповідно до проекту розробки родовища, геологічного звіту затвердженого в ДКЗ України, геолого-маркшейдерської документації, техніко-економічних показників роботи кар’єру за попередній звітний рік, відомостей щодо наявності та технічного стану гірничого обладнання, спроможність виконання робіт, що пов’язані з підвищеною небезпекою, матеріалів погоджень об’ємів та строків виконання підрядних робіт (буровибухових, гірничих, транспортних).

 

Начальник відділу нагляду в НГКтаГРП                                                                                      Богдан Мельник

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67