Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Для учнів Галицького ліцею проведено урок на тему: «Праця неповнолітніх та охорона праці»
---

Для учнів Галицького ліцею проведено урок на тему: «Праця неповнолітніх та охорона праці»

З нагоди Всеукраїнського тижня права та на виконання доручення Голови Державної служби України з питань праці Р.Чернеги від 01.10.2018 № 94 головним державним інспектором відділу нагляду АПК та СКС Богданою Туєшин та головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Івано-Франківській області Зоряною Вань та Надією Ткачук для дітей 9-11 класів Галицького ліцею імені Ярослава Осмомисла Галицької районної ради Івано-Франківської області було проведено  урок на тему: «Праця неповнолітніх та охорона праці».

Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів відкрили молодим особам особливості працевлаштування неповнолітніх осіб. Зокрема, акцентували увагу на вік, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх; особливості працевлаштування неповнолітніх осіб та припинення трудових відносин, їхні права у трудових правовідносинах; медичні огляди осіб молодше вісімнадцяти років; тривалість робочого часу і часу відпочинку; нарахування та виплату заробітної плати працівникам молодше 18 років; гарантії при наданні відпусток неповнолітнім. Розкрито питання та особливості заборони залучати неповнолітніх до надурочних, нічних робіт, а також до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці. Із використанням прикладів та ситуаційних задач проведено роз’яснення учням Галицького ліцею імені Ярослава Осмомисла Галицької районної ради Івано-Франківської області про заборону укладання письмових договорів про повну матеріальну відповідальність осіб,що не досягли 18 років; про обмеження звільнення працівників молодше вісімнадцяти років та про розірвання трудових договорів з неповнолітніми на вимогу батьків або інших осіб та особливості надання відпусток особам молодше вісімнадцятирічного віку.

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Богдана Туєшин  поінформувала щодо питань реалізації і захисту прав людини з метою підвищення загального рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань, розповіла про вимоги законодавчих та  нормативно-правових актів з охорону праці. Зокрема, було звернено увагу, що громадяни мають право на охорону праці під час укладення трудового договору та під час роботи; на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці; на відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров’я; на належні і безпечні на кожному робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів. Також було наголошено на обов’язок працівника дбати про особисту безпеку і здоров’я, безпеку оточуючих людей в процесі праці, знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці.

На прикладах актів розслідувань нещасних випадків інспектором було узагальнено вимоги з охорони праці.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67