Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Управління Держпраці на захисті прав медичних працівників
---

Управління Держпраці на захисті прав медичних працівників

У лютому 2019 року до Управління Держпраці в Івано-Франківській області звернулись працівники одного із медичних закладів міста Івано-Франківська з колективним зверненням щодо порушення їхніх трудових прав, а саме несвоєчасна виплата заробітної плати та порушення порядку укладання трудового договору.

Інспекторами праці Управління Держпраці проведено інспекційне відвідування даного закладу, в ході якого встановлено порушення законодавства про працю, зокрема:

  • розрахунок заробітної плати медичним працівникам проводиться без дотримання вимог нормативно-правових актів України щодо упорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я, зокрема, спільного наказу Мінпраці та соцполітики України та МОЗ України від 05.10.2005 р. №308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення»;
  • заробітна плата лікарів первинної ланки розраховується без застосування встановлених штатним розписом посадових окладів та надбавок, а лише з урахуванням кількості укладених між лікарем і пацієнтом декларацій із застосуванням коефіцієнтів, відповідно до вікових категорій;
  • зміна системи та розмірів оплати праці в бік погіршення проведена без попередження працівників належним чином за 2 місяці до такої зміни.

На підставі виявлених порушень керівнику медичного закладу внесений припис для вжиття заходів реагування на усунення даних порушень. У встановлений законодавством термін припис не був виконаний.

За допущення порушення законодавства про працю, відповідно до вимог статті 265 КЗпП України, на заклад надання медичних послуг накладено штрафи у вигляді фінансових санкцій.

На особливому та постійному контролі в Управлінні Держпраці в Івано-Франківській області знаходяться питання правильності нарахування та своєчасності виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, виявлення ознак використання праці неоформлених працівників, виплата заробітної плати «в конверті», захисту трудових прав учасників АТО, осіб з інвалідністю, дітей та вагітних жінок.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67