Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Відбулась нарада з питань додержання законодавства про працю неповнолітніх
---

Відбулась нарада з питань додержання законодавства про працю неповнолітніх

На виконання окремого доручення заступника голови Державної служби України з питань праці Алли Горбатюк та з метою забезпечення ефективного виконання заходів, передбачених Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» в Управлінні Держпраці в Івано-Франківській області відбулася нарада з питань додержання законодавства про працю неповнолітніх.

Участь в заході взяли  представники Управління Держпраці, служб у справах дітей місцевої державної адміністрації та відділу ювенальної превенції УПД ГУНП  в Івано-Франківській області.

Під час наради обговорено результати роботи за I-ше півріччя 2019 року, визначено напрямки співпраці на II півріччя поточного року, в тому числі щодо обміну інформацією про випадки застосування праці дітей та додержання відносно них законодавства про працю та проведення спільних превентивних заходів, пов’язаних із застосуванням, роз'ясненням та пропагандою питань законодавства про працю неповнолітніх для підвищення рівня обізнаності дітей та роботодавців.

За результатами наради досягнуто домовленостей щодо підписання меморандуму, в якому будуть визначені основні напрями організації проведення спільної роботи.

 

Довідкова інформація:

Статтею 1 Конвенції МОП № 182 «Про заборону  та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці» (ратифікована Україною у 2000 р.) передбачено, що кожна держава-член, яка ратифікує цю Конвенцію, негайно вживає ефективних заходів щодо забезпечення в терміновому порядку заборони та ліквідації найгірших форм дитячої праці.

Відповідно до підпункту 6 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань праці, Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за дотримання юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю, законодавства про працю.

Відповідно до п.4 завдання 20 розділу 4 Програми на Держпраці покладається здійснення моніторингу стану додержання законодавства про працю неповнолітніх.

Відповідно до визначення МОП моніторинг дитячої праці це активний процес по зупиненню використання дитячої праці, який включає в себе здійснення регулярних моніторингових візитів з метою ідентифікації дітей, які працюють, проведення оцінки ризиків, на які вони наражаються, подальший нагляд за цими дітьми, проведення з ними просвітницької та профілактичної робіт.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67