Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Розпочато технічне розслідування аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті
---

Розпочато технічне розслідування аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті

Управлінням Держпраці в Івано-Франківській  області створена комісія з технічного розслідування обставин та причин виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті, що сталася 31 жовтня близько 18.00 год. у приватному приміщенні літньої кухні.

Згідно з повідомленням, яке надійшло до  Управління, в приміщенні літньої кухні стався вибух газоповітряної суміші з подальшим горінням. Внаслідок події? отримав опіки тіла мешканець будинку 1991 р.н. Потерпілий був доставлений у міську лікарню. Наразі, обставини та причини аварії з’ясовуються.

Закликаємо: суворо дотримуйтеся правил з безпечного користування побутовими газовими приладами та апаратами, користуйтеся послугами виключно спеціалізованих організацій, що мають відповідні дозволи на виконання робіт з монтажу, демонтажу, налагодження, ремонту, технічного обслуговування газового обладнання.

При користуванні опалювальними газовими приладами дотримуйтеся основних вимог:

- забезпечте надійну вентиляцію приміщення: відкрийте кватирки вікон, не закривайте отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення;

- перевірте наявність тяги. При відсутності тяги користуватися газовими приладами смертельно небезпечно! Подальше користування газом можливо тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами;

- не дозволяється встановлювати примусову витяжну вентиляцію в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали;

- не користуйтеся газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;

- не залишайте без нагляду працюючі газові прилади, не обладнані автоматикою безпеки і регулювання;

- не використовуйте приміщення, де встановлено газові прилади для сну та відпочинку;

- не використовуйте газові плити для обігріву приміщення;

- перекривайте крани після користування газовими приладами.

Якщо ви відчули запах газу, перекрийте крани пальників газових приладів, забезпечте провітрювання приміщення, при цьому забороняється вмикати і вимикати електроприлади, освітлення та користуватися електродзвониками, повідомте людей, що опинилися поблизу про небезпеку, вийдіть на свіже повітря та обов’язково викликайте аварійну газову службу за номером «104».

З настанням холодів зростає небезпека отруєння чадним газом при недотриманні вимог безпечної експлуатації газових приладів і димових і вентиляційних каналів. Для запобігання нещасних випадків і аварій при використанні природного газу в побуті, необхідно пам’ятати і суворо дотримуватись вимог правил безпечної експлуатації побутових газових приладів, постійно перевіряти тягу димових і вентиляційних каналів до і під час користування газовими приладами. Приміщення, де встановлені газові прилади, повинні постійно провітрюватися, а кватирки або фрамуги вікон залишатися відкритими.

Пам’ятайте: Найменше порушення правил безпечного користування газовими приладами може стати причиною удушення, отруєння чадним газом, пожежі або вибуху, призвести до значних матеріальних збитків і смертельних наслідків.   

Особи, які користуються побутовими газовими приладами, зобов’язані пройти інструктаж на підприємстві газового господарства і ознайомитися з інструкцією по експлуатації встановленого в будинку (квартирі) газового обладнання.

Категорично забороняється:

 1. Допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, осіб, що не контролюють свої дії, а також тих, хто не пройшов інструктаж і не знає правил їх безпечного використання.
 2. Проводити самочинну газифікацію, заміну і ремонт газового обладнання.
 3. Самовільно переставляти газові прилади, здійснювати перепланування приміщень, де встановлені газові прилади.
 4. Вносити зміни в конструкцію газових приладів, змінювати улаштування димових та вентиляційних каналів, заклеювати отвори вентиляційних каналів, замуровувати «кишені» та люки, які призначені для чистки димоходів.
 5. Користуватися газовими приладами при закритих вікнах, кватирках, фрамугах.
 6. Перевіряти тягу вентиляційних каналів запаленим сірником.
 7. Застосовувати відкритий вогонь для виявлення місць витоку газу.
 8. Відключати автоматику безпеки і регулювання приладу, користуватися газом при несправних газових приладах.
 9. Користуватися газовими приладами з відводом продуктів згоряння в димохід при відсутності тяги і щілини (підрізу) в нижній частині дверей.
 10. Користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки і наявності тріщин в газифікованих печах і димоходах.
 11. Проводити перевірку і самочинну прочистку димових і вентиляційних каналів.
 12. Навантажувати газопроводи, прив’язувати до них мотузки.

Наголошуємо: З метою недопущення виникнення аварійних ситуацій, пов’язаних з використанням газу в побуті,  власники (балансоутримувачі та/або орендарі (наймачі)) житлових будинків повинні:

забезпечувати безперешкодний доступ до всіх приміщень будинків представникам газорозподільного підприємства для проведення технічного обслуговування газового обладнання і перевірки приміщень на загазованість та за необхідності відключення газового обладнання;

утримувати в належному стані підвали, технічні коридори і підпілля, забезпечувати постійне підтримання в робочому стані їх електроосвітлення і вентиляцію;

утримувати в належному стані ущільнення вводів підземних комунікацій в підвалах будинків, а також місць перетинів газопроводами елементів будівель;

утримувати в належному до експлуатації стані фасадні та внутрішні газопроводи;

своєчасно перевіряти стан і за потреби проводити ремонт димових і вентиляційних каналів, оголовків димоходів;

надавати запит газорозподільному підприємству на подавання газу до внутрішньобудинкової, квартирної системи газопостачання за 5 днів до заселення;

повідомляти газорозподільне підприємство про необхідність відключення газового обладнання у разі несправності димових і вентиляційних каналів;

своєчасно перевіряти стан і у разі потреби проводити ремонт систем урівняння потенціалів усіх металевих комунікацій (у тому числі і газових) всередині будівлі та перевіряти системи захисного заземлення, змонтованого в будівлі обладнання, яке підключено одночасно до газової та електричної мережі.

Аналіз матеріалів розслідування нещасних випадків, які сталися під час використання газу в побуті протягом останніх  років на території України, свідчить, що головними причинами стали найчастіше: несправність димових та вентиляційних каналів (ДВК); експлуатація газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід за наявності у приміщенні механічних витяжок; відсутність або не ввімкнуті у роботу газосигналізатори, самовільна газифікація будинків, перестановка, заміна і ремонт газових приладів; самовільне втручання в конструкцію газових приладів та систем газопостачання; відключення автоматики безпеки та регулювання; користування газом без проведення чергових перевірок та очищення димових та вентиляційних каналів в терміни, визначені «Правилами безпеки систем газопостачання».

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67