Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » З нагоди Всеукраїнського тижня права проведено інформаційні заходи
---

З нагоди Всеукраїнського тижня права проведено інформаційні заходи

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, фахівцями Управління Держпраці в Івано-Франківській області проведено цикл практичних семінарів для студентів та викладачів вищих навчальних закладів, а також проведено ряд зустрічей з працівниками підприємств Івано-Франківської області.

Так, студентам коледжу електронних приладів ІФНТУНГу, Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської Національної Академії мистецтв, Снятинського коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету розповіли про важливість дотримання вимог трудового законодавства, про права молоді на працю, зокрема: надання першого робочого місця; пільг щодо тривалості робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці, встановлених законодавством України. Наголошено, що громадяни мають право на охорону праці під час укладення трудового договору та під час роботи; на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці; на відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров’я; на належні і безпечні на кожному робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів. Зокрема, особливу увагу звернуто на необхідності оформлення трудових відносин та відповідальності за такі порушення, обов’язковості проведення атестації робочих місць за умовами праці та обов’язку працівника дбати про особисту безпеку і здоров’я, безпеку оточуючих людей в процесі праці, знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці.

Проведено семінари для колективів ТОВ «Рожнятівнафта», НГВУ «Долинанафтогаз», ТОВ «Карпатська бурова компанія», ТОВ «Інститут з геофізичних досліджень», ТзОВ СП «Будучнісь», ПП «Троянські гіпси», ТОВ «Західтехногаз», а також для роботодавців, керівників підприємств, фізичних осіб Косівського району та Калуського району.

З присутніми обговорювали права працівників під час укладання трудового договору, зокрема, те, що роботодавець повинен проінформувати працівника під розписку про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров'я та права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору. Фахівці Держпраці розповіли також про права працівників на охорону праці під час роботи, про умови праці на робочому місці, які повинні відповідати вимогам законодавства.

Одним із важливих питань було створення Системи управління охороною праці на підприємствах та оцінка ризиків на робочому місці з урахуванням вимог міжнародних стандартів та сучасних вимог до промислової безпеки. Було зазначено, що ряд нормативно-правових актів з охорони праці є недосконалими і не сприяють ефективній роботі. Недостатня фаховість безпосередніх керівників робіт, неякісне складання інструкцій з охорони праці на види робіт, відсутність колективної відповідальності за дотримання вимог охорони та безпеки праці на підприємствах заважає безпечному виконанню робіт, в тому числі робіт підвищеної небезпеки. Надано роз’яснення щодо нових змін до порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 та  про запровадження нового порядку розслідування нещасних випадків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, застосування закону України « Про охорону праці» тощо.

 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67