Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » До приватного підприємства застосовані заходи реагування у сфері державного нагляду
---

До приватного підприємства застосовані заходи реагування у сфері державного нагляду

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

На одному із підприємств області посадовими особами Управління Держпраці в Івано-Франківській області виявлені порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки, які становлять загрозу травмування працівників.

Так, підприємством не отримано дозволу від територіального органу Держпраці на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме устаткування напругою понад 1000 В (електричне устаткування електричних станцій та мереж, технологічне електрообладнання), не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці на роботи що виконуються на висоті понад 1,3 метра, а також працівникам на підприємстві (в т. ч. посадовим особам) не проведено навчання та щорічна перевірка знань з питань охорони праці.

Для забезпечення реалізації пп. 48 п. 4 Положення про Управління Держпраці в Івано-Франківській області, з метою захисту права працівників на безпечні та здорові умови праці, що визначені ст. 13 Закону України «Про охорону праці», Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області подано адміністративний позов до Івано-Франківського окружного адміністративного суду про вжиття заходів до зазначеного підприємства щодо заборони експлуатації устаткування підвищеної небезпеки та проведення робіт підвищеної небезпеки.

За результатами розгляду позовної заяви, Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав вимоги Управління Держпраці в Івано-Франківській області обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення, а тому до приватного підприємства застосовані заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом:

- заборони експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: устаткування напругою понад 1000 В (електричне устаткування електричних станцій та мереж, технологічне електрообладнання) до отримання дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки від Управління Держпраці в Івано-Франківській області;

- заборони проведення робіт, що виконуються на висоті понад 1.3 метра до подання у встановленому порядку до Управління Держпраці в Івано- Франківській області декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;

- заборони проведення робіт працівниками (в т. ч. посадовими особами), які не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці у встановленому порядку.

Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67