Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОЦЕДУРУ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ.
---

ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОЦЕДУРУ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ.

27 червня 2015 року  у № 115 газети «Урядовий кур'єр» опублікована постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17 червня 2015 року № 413.

Незважаючи на те, що текст постанови був опублікований без додатку (тобто самої форми повідомлення), органи ГФС служби наполягають на тому, щоб форма подавалася на працівників, прийнятих з 27.06.2015 р. Нагадаємо, що повідомлення не подається на осіб, з якими укладаються цивільно-правові договори.

Відповідно до постанови, «…повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

— засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

— на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

— на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Таким чином, уже затверджено форму повідомлення, встановлено процедуру повідомлення фіскальних органів про прийнятих працівників.

Згідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Тому дане повідомлення краще подати за день до укладення трудового договору з працівником. Тобто, наказ про прийом на роботу оформляємо напередодні прийняття працівника на роботу із зазначенням дати прийняття на роботу наступним днем. Наприклад, наказ про прийняття — 02.07.2015 р., а фактичне прийняття на роботу — з 03.07.2015 р.

Слід звернути увагу, що у формі повідомлення необхідно буде вказувати дату і номер наказу, згідно якого прийнято на роботу працівника. Тому також доцільно при укладенні трудового договору з працівником додатково оформляти локальний документ у вигляді наказу або розпорядження (такої ж думки дотримується Мінсоцполітики в листі від 30.03.2015 р N 191/06/187-15).

Увага! У бланку відсутні будь-які графи, які будуть заповнюватися працівниками органів ДФС. Тому, якщо повідомлення буде подаватися в паперовій формі, не зайвим буде оформити його у двох примірниках, на одному з яких попросити проставити відмітку про прийняття.

Звертаємо увагу роботодавців: відповідно до ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ - у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

- порушення інших вимог трудового законодавства - у розмірі мінімальної зарплати.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67