Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Щодо визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду
---

Щодо визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду

Відповідно до пп. 15 п. 4 Положення Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 р. № 96 до повноважень представників Держпраці входить державний нагляд (контроль) у сфері гігієни праці, у тому числі нагляд (контроль) за:

  • факторами виробничого середовища та виробничих операцій, наявність яких може шкодити здоров’ю працівників;
  • виконанням заходів щодо запобігання виникненню професійних захворювань;
  • дотриманням вимог санітарних норм та правил;
  • своєчасним здійсненням профілактичних заходів, спрямованих на попередження шкідливої дії факторів виробничого середовища і трудового процесу, збереження здоров’я працівників;
  • наявністю обов’язкових медичних оглядів працівників.

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ України від 21.05.2007 року № 246, який передбачений для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, або таких де є потреба у професійному доборі та щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року (п.1.2 наказу № 246).

На підставі проведених лабораторних досліджень умов праці (п.3.1 наказу № 246) на конкретних робочих місцях визначаються шкідливі та небезпечні фактори виробничого середовища і трудового процесу відповідно до Гігієнічної класифікації праці, затвердженої наказом МОЗ України від 08.04.2014 року № 248.

Отже, при зверненні роботодавців до Управлінь Держпраці з проханням підготовки Актів визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду необхідно надавати копію штатного розпису та копії протоколів лабораторно-інструментальних дослідженнь.

При цьому інформуємо, якщо в протоколах лабораторно-інструментальних досліджень на робочих місцях за посадами згідно штатного розпису - умови праці відносіться до 2-го класу (допустимі), то працівники не підлягають проходженню медичного огляду.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67