Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Івано-Франківський апеляційний суд підтвердив правомірність пов’язання нещасного випадку з виробництвом
---

Івано-Франківський апеляційний суд підтвердив правомірність пов’язання нещасного випадку з виробництвом

Постановою Івано-Франківського апеляційного суду від 28.02.2020 року у справі № 344/15832/17 підтверджена правомірність складення спеціальною комісією з розслідування нещасного випадку Акта форми Н-1 про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, та Акта форми Н-5 проведення спеціального розслідування нещасного випадку, що стався 17.07.2016 року.

Не погодившись з вищезазначеними документами, товариство звернулося до суду з метою їх скасування. Під час розгляду справи в суді встановлено, що в липні 2016 року, на момент настання нещасного випадку, працівник був  допущений до виконання робіт посадовими особами товариства без належного оформлення трудових відносин, без проведення відповідного навчання та інструктажів з питань охорони праці, без затвердження проектної документації на виконання будівельних (монтажних) робіт тощо.

Рішенням Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 20.01.2020 року в задоволенні позовної заяви товариства відмовлено в повному обсязі.

Одночасно з цим, рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 01.10.2019 року, залишеним без змін постановою Вінницького апеляційного суду від 18.12.2019 року встановлено факт перебування потерпілого працівника у трудових відносинах із позивачем.

Під час апеляційного перегляду справи представник апелянта стверджувала, що виявлені порушення у складанні документів (Актів за формами Н-5 та Н-1) стали підставою для відмови Фонду соціального страхування України в призначенні страхових виплат потерпілому працівникові. Однак, такі твердження апелянта суд визнав суб’єктивним трактуванням, оскільки саме неналежне оформлення трудових відносин з працівником, позбавило останнього права на страхування від нещасного випадку на виробництві та права на отримання належних йому страхових виплат.

Таким чином, за результатами апеляційного перегляду справи апеляційну скаргу товариства залишено без задоволення, а рішення Івано-Франківського міського суду – без змін.

Наголошуємо, що статтею 24 Кодексу законів про працю визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Крім того, Управління Держпраці в Івано-Франківській області нагадує, що Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 337 затверджено новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, який визначає процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сталися з особами, визначеними частиною першою статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67