Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Інформаційна кампанія з питань належного оформлення трудових відносин продовжується
---

Інформаційна кампанія з питань належного оформлення трудових відносин продовжується

Управління Держпраці в Івано-Франківській області впродовж кількох останніх тижні проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців Прикарпаття щодо обов’язковості укладення трудових договорів з найманими працівниками. Превентивні заходи проводяться спільно з органами місцевого самоврядування, Державної податковою службою, Пенсійним фондом та Державною службою зайнятості. В ході кампанії акцентується увагу роботодавців на те, що не допускається підміна фактичних трудових договорів цивільними та господарськими, а також штучне використання дистанційних та аутсорсингових механізмів для приховування найманої праці.

А вже з 1 вересня розпочнуться інспекційні відвідування з виявлення неоформлених   працівників, в результаті яких за використання праці найманих працівників з порушенням законодавства про працю, до роботодавців будуть  застосовані заходи  відповідальності. Першочергово увага інспекторів праці буде приділена сферам сільського господарства, будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу, які є найбільш критичними в плані використання незадекларованої праці.

Виявляти факти незадекларованої праці та несвоєчасної чи не у поновному обсязі оплати праці, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці можуть не тільки інспектори праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області, але й інспектори праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час. Він має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових й адміністративних приміщень. Також інспектор може перевіряти будь-які документи щодо працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.

Закликаємо роботодавців легалізувати зайнятість населення та попереджуємо щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Належним чином оформлені трудові відносини  можуть вважатися лише ті, коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування і в повному розмірі виплачує заробітну плату та сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

Вкотре наголошуємо, що незадекларована праця (неформальна, неофіційна, незареєстрована, тіньова, прихована зайнятість) має негативні наслідки як для працівників, так і для  роботодавців.

Наймана особа, яка погоджується працювати без трудового договору, не може розраховувати на гідні і безпечні умови праці. Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною, соціального страхування  тощо. Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників. Такого працівника можуть звільнити без повідомлення, необґрунтовано оштрафувати, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку. Неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.

Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку, а також ризикує натрапити на аферистів, внаслідок чого понести фінансові втрати.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67