Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Судами двох інстанцій підтверджено правомірність дій Управління Держпраці в Івано-Франківській області
---

Судами двох інстанцій підтверджено правомірність дій Управління Держпраці в Івано-Франківській області

В ході проведеної Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області позапланової перевірки у фізичної особи – підприємця, що займається торгівлею непродовольчими товарами, виявлено порушення вимог законодавства про працю, в частині допуску працівниці до роботи без належного оформлення трудових відносин.

Так, під час проведення позапланового заходу контролю Управлінням Держпраці встановлено, що між фізичною особою-підприємцем та працівницею  не укладено трудової угоди та не повідомлено орган Державної фіскальної служби про прийняття працівниці на роботу.

В зв’язку із виявленим порушенням законодавства про працю, на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області винесено постанову про накладення штрафу в 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виявлення порушення.

Не погодившись із зазначеним рішенням Управління Держпраці в Івано-Франківській області, фізична особа-підприємець оскаржила постанову про накладення штрафу до суду.

За результатами розгляду даної адміністративної справи Івано-Франківським окружним адміністративним судом в задоволені позову фізичної особи – підприємця відмовлено.

Не погодившись з даним рішенням, відповідно до статтей 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, фізичною особою-підприємцем подано апеляційну скаргу на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Постановою суду апеляційної інстанції від 05.08.2020 року апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця залишено без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду – без змін. Так, Восьмий апеляційний адміністративний суд у Постанові наголосив, що вважає правильними висновки суду першої інстанції про реальність та правомірність зафіксованого під час позапланової перевірки порушення трудового законодавства в частині допуску до роботи без належного оформлення трудових правовідносин.

Таким чином, судами обох інстанцій надано належну правову оцінку правомірності дій та висновків Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо накладення штрафу за порушення законодавства про працю.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67