Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Атестація робочих місць за умовами праці
---

Атестація робочих місць за умовами праці

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться у випадках, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів та зайнятості працівників на роботах, пов’язаних із негативним впливом на їх здоров’я цих факторів. Держава гарантує працівникам право на певні пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах, а саме: пільгове пенсійне забезпечення, щорічну оплачувану додаткову відпустку, підвищену оплату праці, скорочену тривалість робочого часу, безплатне лікувально- профілактичне харчування. Встановлення даних пільг та компенсацій проводиться за результатами атестації робочих місць за умовами праці, порядок проведення якої визначає Кабінет Міністрів України.

Атестацію робочих місць за умовами праці запроваджено в Україні постановою Кабінету Міністрів від 1 серпня 1992 р. № 442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці». Основна мета атестації полягає у врегулюванні відносин між власником і працівниками щодо реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах праці. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, установи, організації.

Результати атестації робочих місць є основою не лише для надання пільг та компенсацій працівникам за роботу у несприятливих умовах праці, а також для розроблення і реалізації заходів щодо поліпшення і оздоровлення умов праці працівників шляхом впровадження прогресивних технологій.

Атестація робочих місць за умовами праці – це комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, супутніх соціально-економічних факторів, що впливають на здоров’я і працездатність працівників у процесі трудової діяльності. Періодичність такої атестації встановлюється підприємством у колективному договорі, але не рідше одного разу за 5 років.   За результатами атестації видається наказ по підприємству. Матеріали атестації зберігаються 50 років.

Контроль за якістю проведення атестації, правильністю застосування списків №1 і №2 виробництв, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, пільги і компенсації, покладається на органи Держпраці України.

Порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67