Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Суд підтвердив правомірність дій Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо винесення постанови за шістьох неоформлених працівниць
---

Суд підтвердив правомірність дій Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо винесення постанови за шістьох неоформлених працівниць

В ході проведеного Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області інспекційного відвідування у фізичної особи-підприємця виявлено порушення вимог законодавства про працю, в частині допуску працівниць до роботи без належного оформлення трудових відносин.

Так, у вересні 2019 року під час інспекційного відвідування на теренах обласного центру інспектором праці Управління Держпраці встановлено, що між фізичною особою-підприємцем приховано трудові відносини з найманими працівницями шляхом укладання цивільно-правових договорів, чим порушено частину 3 статті 24 КЗпП України

В зв’язку із виявленим порушенням законодавства про працю відносно шести працівниць, на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області винесено постанову про накладення штрафу в 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виявлення порушення в сумі 751 140 гривень.

Не погодившись із зазначеним рішенням Управління Держпраці в Івано-Франківській області, фізична особа-підприємець оскаржила постанову про накладення штрафу до суду.

За результатами розгляду даної адміністративної справи 24.02.2020 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом задоволено позов фізичної особи – підприємця задоволено повністю постанову про накладення штрафу скасовано.

Не погодившись з даним рішенням, відповідно до статтей 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області подано апеляційну скаргу на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Постановою суду апеляційної інстанції від 02.09.2020 року апеляційну скаргу Управління Держпраці в Івано-Франківській області задоволено, рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду скасовано.

Так, Восьмий апеляційний адміністративний суд у Постанові наголосив, що договори додані позивачем до позовної заяви відрізняються від тих, що надавалися при інспекційному відвідуванню, зокрема, в частині обов’язків виконавців виконати чітко визначений обсяг роботи. Апеляційний суд погодився з доводами Управління Держпраці, що відмінності у договорах свідчать про терміновість їх доопрацювання та переукладання сторонами з метою приховування факту порушення трудового законодавства.

Таким чином, судом апеляційної інстанції надано належну правову оцінку правомірності дій та висновків Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо накладення штрафу за порушення законодавства про працю, а постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про працю підлягає обов’язковому виконанню.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67