Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Верховний суд підтвердив правомірність дій Управління Держпраці щодо винесення постанови за неоформленого працівника
---

Верховний суд підтвердив правомірність дій Управління Держпраці щодо винесення постанови за неоформленого працівника

Постановою Верховного суду України залишено без задоволення позов одного з суб’єктів господарювання Івано-Франківської області, який намагався оскаржити постанову Управління Держпраці про накладення фінансової санкції за використання праці неоформленого працівника.

Під час проведення інспекційного відвідування одного з підприємств області, яке займається пасажирськими перевезеннями, в тому числі міжнародними, державними інспекторами праці встановлено факт використання праці працівника без належного оформлення трудових відносин.

За результатами відвідування посадовими особами Управління Держпраці в Івано-Франківській області винесено постанову про накладення штрафу в 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виявлення порушення в сумі 96 000 гривень.

Не погодившись із зазначеним рішення, суб’єкт господарювання оскаржував постанову про накладення штрафу у судових інстанціях.

За результатами розгляду даної справи постановою Верховного суду від 20.06.2018 року відмовлено у задоволені позову про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами.

Не погодившись з даним рішенням, відповідно до статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України суб’єкт господарювання подав заяву про перегляд постанови Верховного суду у зв’язку з нововиявленими обставинами, а саме внесення змін до статті 265 КЗпП України у бік зменшення розміру штрафів за порушення трудового законодавства.

Ухвалою Верховного суду від 30.09.2020 року заяву суб’єкта господарювання про перегляд за нововиявленими обставинами постанову Верховного суду від 20.06.2018 року залишено без задоволення.

Так, Верховний суд в Ухвалі наголосив, що колегія суддів відхиляє посилання заявника на пом’якшення відповідальності, як фізичних так і юридичних осіб, у вигляді штрафу на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України так як спірні правовідносини та винесення оскаржуваної постанови відбулося до внесення змін у статтю 265 КЗпП України.

Таким чином, судом найвищої інстанції надано належну правову оцінку правомірності дій та висновків Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо накладення штрафу за порушення законодавства про працю, а постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про працю підлягає обов’язковому виконанню.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67