Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Щодо встановлення в підвищеному розмірі посадових окладів працівників, які працюють в населених пунктах, яким надано статус гірських населених пунктів
---

Щодо встановлення в підвищеному розмірі посадових окладів працівників, які працюють в населених пунктах, яким надано статус гірських населених пунктів

Відповідно до вимог Закону України „Про статус гірських населених пунктів в Україні” від 15.02.1995р. (зі змінами) та постанови Кабінету Міністрів України від 11.08р.1995р. №648 „Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах” (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2002р. №1594) працівникам, які працюють в населених пунктах, яким надано статус гірських населених пунктів, посадові оклади підвищуються на 25 відсотків.

Згідно ст.5 п.2 Закону України „Про статус гірських населених пунктів в Україні” від 15.02.1995р. (зі змінами) у разі коли підприємство, установа, організація розташовані за межами населеного пункту, якому надано статус гірського, але мають філії, представництва відділення, інші відокремлені підрозділи і робочі місця в населених пунктах, що мають статус гірських, на працівників, які постійно в них працюють, поширюється статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського.

Згідно абз. 2 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.08р.1995 року №648 „Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах” (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2002р. №1594) у разі коли підприємство, установа, організація розташовані за межами населеного пункту, якому надано статус гірського, але мають філії, представництва, відділення, інші відокремлені підрозділи і робочі місця в населених пунктах, що мають статус гірських, тарифні ставки та посадові оклади працівників, які постійно в них працюють, також підлягають підвищенню у розмірі 25 відсотків.

Згідно зі ст.5 Закону України „Про статус гірських населених пунктів в Україні” від 15.02.1995 року статус особи, яка проживає і працює (навчається) на території такого населеного пункту, надається громадянам, що постійно проживають, постійно працюють або навчаються на денних відділеннях навчальних закладів у цьому населеному пункті, про що виконавчий орган відповідної місцевої ради видає посвідчення встановленого зразка.

Правила видачі посвідчення громадянина, котрий проживає, працює (навчається) на території населеного пункту, якому в установленому законодавством порядку наданого статус гірського, врегульовані „Положенням про порядок видачі посвідчення громадянина, який проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту” (затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 19. березня 1996 р. №345).

Відповідно до п.2 цього Положення посвідчення є документом, який підтверджує, що громадянину (громадянці) надано статус особи, котра проживає, працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського; на підставі цього посвідчення надаються пільги встановлені нормами статей 3, 6 Закону від 15 лютого 1995 р. №56/95-ВР «Про статус гірських населених пунктів в Україні».

Щодо визначення робочого місця працівнику, то ст.29 КЗпП України передбачено, що до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний визначити працівникові робоче місце.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67