Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Відповідальність за непроведення атестації
---

Відповідальність за непроведення атестації

Відповідно до пункту 4 Положення про Управління Держпраці в Івано-Франківській області, завтердженого Наказом Державної служби України з питань праці від 06 травня 2015 року № 13Управління Держпраці відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за правильністю застосування роботодавцями списків на пільгове пенсійне забезпечення, готує пропозиції щодо вдосконалення таких списків та контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Статтею 13 Закону України «Про охорону праці», а також п. 1 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року № 442 (далі – Порядок № 442) передбачено проведення атестації робочих місць за умовами праці. Крім того, як зазначено в ст. 34 Закону України «Про охорону праці», місцеві держадміністрації у межах відповідних територій вживають заходів до проведення атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці.

Не проведення атестації може загрожувати адмінвідповідальністю за ч. 2 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП). До того ж сплата штрафу однаково не звільнить суб’єкта господарювання від обов’язку проведення атестації, так як в ході виявлення даного порушення контролюючим органом неодмінно буде видано відповідний припис.

Порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 41 КУпАП).

Також непроведення атестації призведе до порушення прав працівників — фактично, виконуючи шкідливі та/або важкі роботи, наймана особа не одержить передбачених законодавством компенсацій і соціальні гарантії.

У випадку, якщо не проведення атестації призвело до порушення норм охорони праці, то до підприємства може бути застосована санкція у вигляді призупинення роботи підприємства до усунення порушень у сфері охорони праці.

Керівник також може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за ст. 271 Кримінального кодексу України, якщо непроведення атестації стало наслідком заподіяння шкоди здоров’ю працівнику.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67