Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Головний державний інспектор Управління Держпраці України в Івано-Франківській області інформує:
---

Головний державний інспектор Управління Держпраці України в Івано-Франківській області інформує:

Щодо “Легалізації найманої праці”.

У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.

Сьогодні існує багато випадків, коли працівники отримують зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати у «конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли оформляють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як люди працюють по 8 годин на день або й більше. Відповідно й показують зарплату за 2 або 4 години, а решту платять у конвертах. У результаті людина втрачає велику частку майнової пенсії.

З початку року набув чинності закон № 77 від 28 грудня 2014 року, спрямований на реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці.

З метою детінізації заробітних плат закон передбачає суттєве зниження чинних ставок Єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Відбулись зміни в законодавстві щодо порядку оформлення трудових відносин із найманими працівниками, щодо відповідальності та застосування штрафних санкцій за порушення у сфері праці та зайнятості.

З 1 січня 2015 року роботодавець в обов’язковому порядку має видавати розпорядження чи наказ про прийняття на роботу найманого працівника. Фізична особа – підприємець – укласти з ним контракт. Лише після цього особа має право приступити до виконання обов’язків на робочому місці. Крім того, необхідно інформувати Державну фіскальну службу про прийняття на роботу найманого працівника.

Згідно змін до Кодексу законів про працю України запроваджується фінансова відповідальність у вигляді штрафів за порушення вимог трудового законодавства (таких, як робота працівників і виплата їм заробітної плати без належного оформлення, порушення строків виплати заробітної плати та інших виплат, недотримання інших державних гарантій у сфері оплати праці та інші порушення). Залежно від порушення, розміри таких штрафів становлять від однієї мінімальної заробітної плати за одне порушення до тридцяти мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого допущено порушення.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67