Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » До міжнародного дня людей з інвалідністю на Надвірнянщині проведено круглий стіл
---

До міжнародного дня людей з інвалідністю на Надвірнянщині проведено круглий стіл

До міжнародного дня людей з інвалідністю на Надвірнянщині проведено круглий стіл на тему: «Шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, в тому числі, для осіб з особливими потребами».

Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб знайти себе в суспільстві.

Сучасний ринок праці диктує жорсткі вимоги до шукачів роботи, тому кожному з них потрібно активізовувати свої зусилля в пошуку роботи. А людям з обмеженими можливостями набагато складніше, адже у них є певні проблеми зі здоров’ям, які не дозволяють їм виконувати ту чи іншу роботу. Труднощі, пов’язані з працевлаштуванням цієї категорії осіб несуть у собі індивідуальні, психологічні та фізичні особливості організму. Для залучення або повернення осіб з інвалідністю до активного соціального життя необхідно об’єднання зусиль різних інституцій, які опікуються проблемами інвалідів.

Надвірнянським центром зайнятості 04 грудня 2015 року був організований круглий стіл на тему «Шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, в тому числі, для осіб з особливими потребами», в якому взяли участь представники Управління Держпраці в Івано- Франківській області.

Розпочала захід головний державний інспектор Управління Держпраці Роксоляна Сабадаш, яка наголосила, що особи із зниженою працездатністю володіють усією повнотою соціально – економічних, політичних, особистих прав і обов’язків згідно із Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21 березня 1991 р. дискримінація інвалідів заборонена і переслідується законом (ст.1).

Інвалідами вважаються особи зі стійким розладом функцій організму внаслідок захворювання, травм та уроджених дефектів, що обмежують їх життєдіяльність, та які потребують соціальної допомоги і захисту. Як міра втрати здоров'я інвалідність визначається шляхом експертного обстеження медико-соціальними експертними комісіями МОЗ. Порядок організації та проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 1994 р. №221 (ЗП України. - 1994. - №8. - Ст. 190).

З метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах із звичайними умовами праці, в цехах і на дільницях, де застосовується праця інвалідів, а також займатися індивідуальною та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

Відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, переведення інваліда на іншу роботу без його згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його (інваліда) перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенням здоров'я інвалідів. Залучення інвалідів до надурочних робіт і робіт у нічний час без їх згоди не допускається.

Постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1995 р. №314 затверджено Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів (ЗП України. - 1995. - №7. - Ст. 181), яким передбачено, що робоче місце інваліда - це окреме робоче місце або ділянка виробничої площі на підприємстві незалежно від форм власності та господарювання, де створено необхідні умови для праці інваліда. Робоче місце інваліда може бути звичайним, якщо за умовами праці та з урахуванням фізичних можливостей інваліда воно може бути використано для його працевлаштування, і спеціалізованим, тобто обладнаним спеціальним технічним оснащенням, пристосуваннями і пристроями для праці інвалідів залежно від анатомічних дефектів чи нозологічних форм захворювання та з урахуванням рекомендації медико-соціальної експертної комісії, професійних навичок і знань інваліда.

Підприємства, які використовують працю інвалідів, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67