Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » 10 грудня – Міжнародний День захисту прав людини
---

10 грудня – Міжнародний День захисту прав людини

У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини. У цьому документі задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства і работоргівлі; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.

 

Цей день відзначається щорічно не тільки з метою пропаганди загальної декларації прав людини, але й для того, щоб нагадати про численні порушення прав людини, зокрема у сфері охорони праці. Дотримання права працюючих людей на безпечних робочих місцях є визначальною ознакою будь-якої правової держави, показником рівня розвитку громадянського суспільства та стану виконання державою своїх соціальних зобов’язань.

 

З нагоди цього свята, хочемо висловити щиру вдячність за вагомий внесок всіх працюючих у розвиток охорони праці! Сподіваємося, що наша співпраця і надалі сприятиме вирішенню складних проблем охорони праці, дієвому поєднанню державного нагляду і громадського контролю за дотриманням конституційних прав працюючих!

 

Колектив

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67