Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Атестації робочих місць. Пільги та компенсація за роботу у важких і шкідливих умовах праці.
---

Атестації робочих місць. Пільги та компенсація за роботу у важких і шкідливих умовах праці.

Працівниками відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області проведено семінар-наради з трудовими колективами ПП «Калан», ТзОВ «Івано-Франківський шиноремонтний завод» та Дочірного підприємства «Спеціальна науково-виробнича фірма «Електрум-ХХІ» ТзОВ «Х-Адванс» 15 та 17 грудня 2015 року з питань організації та проведення атестації робочих місць, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу у важких і шкідливих умовах праці та призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

В ході семінарів-нарад було зазначено, що згідно ст.153 КЗпП України забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.

Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.

Атестація має важливе соціально-гігієнічне значення, тому що дозволяє своєчасно виявити шкідливі і небезпечні фактори виробничого середовища і трудового процесу, визначити пріоритетні напрями модернізації обладнання та технологічних процесів, розробити і впровадити цілеспрямовані санітарно-гігієнічні та медико-профілактичні заходи, виходячи із специфіки умов праці на конкретному підприємстві.

Порядок і періодичність проведення атестації робочих місць визначені постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» (далі – Порядок № 442).

Для того, щоб з’ясувати, чи проводити атестацію, потрібно вивчити норми охорони та гігієни праці щодо виявлення шкідливих і небезпечних факторів, які можуть несприятливо впливати на здоров’я працівників.

Для проведення атестації мають бути виконані такі умови:

- працівники повинні бути зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці - за Списком № 1, або на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці - за Списком № 2;

- необхідно провести підтвердження шкідливих і важких факторів виробничого середовища результатами лабораторних досліджень під час атестації робочого місця відповідно до Порядку № 442.

В ході семінару було також наголошено про те, що Законом № 1788-XII контроль за правильністю застосування списків на пільгове пенсійне забезпечення і якістю проведення атестації робочих місць на підприємствах та в організаціях, підготовка пропозицій щодо вдосконалення цих списків покладаються на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зокрема, в Івано-Франківській області – на Управління Держпраці в Івано-Франківській області.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67