Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Запис про атестацію робочого місця в трудову книжку працівника
---

Запис про атестацію робочого місця в трудову книжку працівника

Статтею 62 «Порядок підтвердження стажу роботи» Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

 

Як вносити запис у трудову книжку працівника, якщо є право на пенсію на пільгових умовах?

Відповідно до п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерствапраці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58 якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменувнню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Показники, зазначені у цих Списках обов’язково повинні бути підтверджені у карті оцінки умов праці робочого місця за результатами атестації і можуть записуватися у дужках. Тобто, запис до трудової книжки може виглядати таким чином: «Підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 (розділ І позиція 1.26) виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36 (Список № 1, пункт 2 показників факторів виробничого середовища)».

До трудової книжки також вкладається витяг з наказу по підприємству, яким було затверджено перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги і компенсації, зокрема на пільгове пенсійне забезпечення. Але оскільки це буде витяг, а не копія наказу, то й писати на ньому треба не "копія вірна", а "згідно оригіналу" та ставити підпис і печатку.

 

Чи робити запис до трудової книжки тим працівникам, яким не підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення, а лише проведена атестація робочого місця, згідно якої в залежності від того скільки годин він перебував на робочому місці він має право на доплату до заробітної плати і додаткову відпустку в зв`язку зі шкідливими умовами праці.

Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників № 58 передбачає внесення запису про атестацію робочого місця лише тим працівникам, які мають право на пенсію на пільгових умовах за Списками виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджені постановою КМУ від 16.01.2003 р. № 36. Щодо Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затверджені постановою КМУ від 17.11.1997 р. № 1290, ніяких додаткових записів до трудової книжки не вноситься.

 

Як правильно зробити записи в трудовій книжці при прийнятті на роботу працівника, коли атестація робочого місця проведена раніше, чим прийняли працівника на посаду?

Під першим порядковим номером внесено запис про прийняття працівника на роботу 01.02.2014р., а під другим номером - у графі 2 треба продублювати дату прийняття на роботу, а вже у графі 4 зазначити дату "старого" наказу. Тобто, запис має виглядати наступним чином:

1. /01.02.2014/ Прийнятий на посаду ....... / Наказ від 01.02.2014 № 20-к
2. / 01.02.2014/ Підтверджено право на пенсію ......... / Наказ від 15.11.2012 № 65 (дата і номер наказу проведення атестації робочого місця).

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67