Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Роз’яснення щодо встановлення з січня 2017 року мінімального посадового окладу та мінімальної заробітної плати
---

Роз’яснення щодо встановлення з січня 2017 року мінімального посадового окладу та мінімальної заробітної плати

Мінімальна заробітна плата відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України із змінами і доповненнями (далі – КЗпП України) - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і переглядається відповідно до статей 9 і 10 Закону України "Про оплату праці" та не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) згідно ст.96 КЗпП України встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» з січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць встановлено в розмірі 1600 гривень, а мінімальну заробітну плату у місячному розмірі згідно ст.8 Закону - 3200 гривень.

Отже, з січня 2017 року мінімальний посадовий оклад повинен становити не менше 1600 грн., а нарахована мінімальна заробітна плата – не менше 3200 грн.

При цьому слід пам’ятати, що тарифна система оплати праці використовується при розподілі робіт залежно від їх складності, а працівників - залежно від кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою для формування та диференціації розмірів заробітної плати.

Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

Розміри посадових окладів (тарифних ставок) визначаються за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюються професіоналам, фахівцям залежно від наявної кваліфікаційної категорії, робітникам - кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників і відображаються у тарифікаційному списку.

Оплата праці працівників здійснюється за фактично відпрацьований час, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки), або в залежності від виконання норм виробітку і відрядних розцінок з урахуванням підвищень, доплат та надбавок, передбачених діючим законодавством.

Крім того, розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці згідно ст.3-1 Закону України «Про оплату праці» не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.

Отже, доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат нараховуються з посадового окладу та додаються до мінімальної заробітної плати.

Додатково інформуємо, що відповідно до ст.31 Закону України «Про оплату праці» відомості про оплату праці працівника надаються будь яким органам чи особам лише у випадках, передбачених законодавством, або за згодою чи на вимогу працівника.

Управління Держпраці в Івано-Франківській області рекомендує працівникам безпосередньо звертатися до роботодавця для отримання необхідних відомостей про оплату праці.

 

 

Ольга Ткачівська,

начальник відділу

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67