Зробити домашньою|Додати в обране
  
» » Проведення превентивних заходів продовжується
---

Проведення превентивних заходів продовжується

Працівниками відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області і надалі проводяться превентивні заходи з питань організації та проведення атестації робочих місць, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу у важких і шкідливих умовах праці та призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Так, у січні 2016 року проведено семінари з даних питань у ТзОВ «Уніплит», НГВУ «Долинанафтогаз» ПАТ «Укрнафта», Прикарпатське управління бурових робіт ПАТ „Укрнафта”.
Під час семінару було зазначено, що атестація робочих місць за умовами праці (далі по тексту - атестація) проводиться на виконання вимог Закону України «Про охорону праці» (ст.7,13) згідно з порядком, затвердженим постановою КМ України від 01.08.92 р. № 442, і відповідно до Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.92 р. № 41.
Атестація має проводитися на підприємствах, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працівників, а також на їхніх нащадків. Фактично під це визначення попадають всі діючі підприємства та організації, бо мало знайдеться місць, де б не було жодного шкідливого фактора.
Також, було зазначено, що на провідних підприємствах області проведення атестації робочих місць стало системним, що поліпшує соціальний клімат в трудових колективах. І на вищезгаданих підприємствах працівники, які зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, відповідно до законодавства, користуються державними гарантіями, їм надаються пільги та компенсації: пенсія за віком на пільгових умовах, щорічні додаткові відпустки, доплати до тарифної ставки (окладу), безкоштовне отримання молока або рівноцінних харчових продуктів, лікувально-профілактичне харчування.

Головний державний інспектор
відділу з питань експертизи та умов праці О. Острижнюк

 

 

 

 

 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67