Зробити домашньою|Додати в обране
  
---

Безпека при виконанні робіт у замкнутому просторі

У зв’язку з настанням літнього періоду Управління Держпраці в Івано-Франківській області нагадує, що всі роботи, які проводяться в колодязях, котлованах, траншеях, закритих приміщеннях вимагають посиленої уваги, особливо у літній період часу.

До відома власників та користувачів атракціонної техніки

Перед початком роботи атракціонних комплексів, потрібно впевнитись у справності обладнання. Управління Держпраці в Івано-Франківській області нагадує правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки.

 

Експлуатація атракціонів підвищеної небезпеки (стаціонарних, пересувних, мобільних ) здійснюються роботодавцем на підставі отриманого дозволу  відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою КМУ №1107 від 26 жовтня 2011 року із змінами.

Внесено зміни до опису знака відповідності технічним регламентам

Знак відповідності є єдиним знаком, що свідчить про відповідність продукції загальнообов’язковим вимогам безпеки, які діють на території України відносно продукції певної категорії.  Форма, опис, правила та умови його нанесення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1184.

 

Вимоги до навчання з охорони праці для працівників, зайнятих виконанням спеціальних видів робіт

Відповідно до Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98) забороняється допускати до роботи в  електроустановках осіб, які не пройшли навчання і перевірку знань цих Правил.

Строковий трудовий договір і збереження гарантій за військовослужбовцем

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців.

Держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, а також членів їх сімей.

Дещо про трудовий договір

За законодавством про працю трудові відносини працівників усіх підприємств, установ і організацій регулюються незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Права та обов’язки суб’єктів господарювання під час здійснення перевірок не харчової продукції органами державного ринкового нагляду

Суб'єкти господарювання мають право:

1) вимагати від посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд продукції, додержання вимог законодавства;

2) перевіряти наявність у посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд продукції, наявність службових посвідчень;

3) одержувати від посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, копії посвідчень (направлень) на проведення перевірок та не допускати їх до проведення перевірок, якщо вони не надали копії таких документів;

4) бути присутніми під час здійснення всіх заходів ринкового нагляду;

5) одержувати в установленому порядку від органів ринкового нагляду необхідну, доступну та достовірну інформацію про результати ринкового нагляду продукції;

6) вимагати від посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд продукції, забезпечення конфіденційності будь-якої інформації, одержаної під час здійснення ринкового нагляду продукції, крім випадків, визначених законами України;

Інформаційна кампанія з питань належного оформлення трудових відносин продовжується

Управління Держпраці в Івано-Франківській області впродовж кількох останніх тижні проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців Прикарпаття щодо обов’язковості укладення трудових договорів з найманими працівниками. Превентивні заходи проводяться спільно з органами місцевого самоврядування, Державної податковою службою, Пенсійним фондом та Державною службою зайнятості. В ході кампанії акцентується увагу роботодавців на те, що не допускається підміна фактичних трудових договорів цивільними та господарськими, а також штучне використання дистанційних та аутсорсингових механізмів для приховування найманої праці.

Відсторонення від роботи

Відсторонення від роботи, на відміну від припинення трудового договору, означає тимчасове усунення (увільнення) працівника від роботи, посади у випадках, передбачених законодавством.

При цьому місце роботи зберігається, а заробітна плата (як правило) не зберігається.


Назад Вперед
Наверх
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Фактична та юридична адреса:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 67